דדי מאירי

גרסה להדפסה

שתף קולגה:

פרופ' משנה דדי מאירי, Head of Laboratory of Cancer Biology and Cannabinoid Research,
Technion & CSO and Chairman, Cannasoul Analytics.
פרופסור-משנה דדי מאירי הוא ראש המעבדה לחקר מנגנוני סרטן וקנבינואידים בפקולטה לביולוגיה בטכניון, שם הוא גם חבר במרכז המשולב לחקר הסרטן. בנוסף, פרופסור מאירי הוא חבר ההנהלה והמדען הראשי בחברת קנאסול אנליטיקס.
פרופסור מאירי מגיע מרקע מדעי מגוון. הוא מחזיק בתואר שני בביוכימיה ובתואר דוקטור בביוטכנולוגיה של הצמח מאוניברסיטת תל -אביב. הוא ביצע את השתלמות הבתר-דוקטורט שלו ב- OCI, המוסד לחקר סרטן באונטריו, קנדה.
כיום, מעבדתו של פרופסור מאירי חוקרת את הפוטנציאל הרפואי הרב של קנבינואידים ומולקולות פעילות נוספות מזנים שונים של צמח הקנאביס, כמו גם של קנבינואידים אנדוגניים מגוף האדם. נושא המחקר המרכזי של המעבדה הוא כיצד המטבוליטים השניוניים הללו משפיעים על סוגים שונים של סרטן, מחלות דלקתיות ושבושים במערכת העצבים כגון אפילפסיה, אלצהיימר ועוד. במעבדה קבוצה מיומנת של חוקרים מומחים וסטודנטים הפועלים יחדיו בסינרגיה על מנת להשיג את הרמה הגבוהה ביותר של תוצאות, לשפר את הבנת המורכבות והשונות של צמחי הקנאביס וחומרים טבעיים אחרים, ולממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם לטובת בריאות האדם.
בנוסף לחקר הקנאביס המתבצע במעבדה עצמה, המעבדה משתפת פעולה עם גורמים רבים כגון מגדלים, רופאים, יצרנים מרכזיים ומפיצים  של קנאביס רפואי, לטובת שיפורים מהפכניים של הטיפול הקיים. פרופסור מאירי מתפעל את "פרויקט מאגר הידע של קנאביס" והמעבדה מעורבת במספר מחקרים קליניים העוסקים בהיבטים שונים של טיפול בקנאביס ובכללם שימוש אנטי-סרטני, טיפול במחלות מעיים, מניעת כאב ותנגודת להתקפי אפילפסיה.
פרופסור מאירי גם מעורב באופן פעיל ברגולציות הממשלתיות הקשורות לקנאביס ומכהן במספר ועדות של משרד הבריאות  שחרטו על דגלן לקדם את ההבנה היסודית של טיפול קנאביס מיטבי וצמצום תופעות לוואי.

יש לך שאלה? arrow 1
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]