פיתוח תהליכי ייצור וגימלון בביוריאקטורים
מרצה: ד''ר יהושע (שוקי) אלוני
תאריך: 26 דצמבר 2018
מיקום הקורס: משרדי ביופורום, גולדה מאיר 3, נס ציונה. קומה 4
שפת הקורס: עברית
 
קטגוריה: ביוטכנולוגיה / ביולוגיה
משך הפעילות: יום לימודים מלא
שעות:  9:00-17:00
התכנסות והרשמה: 8:30-9:00
עלות: 1,850 ש"ח + מע"מ
נקודות זכות: 1
מק''ט: 18895

על הקורס

פיתוח של תהליכי ייצור בביוטכנולוגיה ובביופרמצבטיקה וגימלון תהליכי ייצור תוך שימוש בשיטות מדעיות וסטטיסטיות וביישום ה- QbD (Quality by Design) בשלבי הפיתוח.
דרישות מוקדמות: ידע בביוטכנולוגיה, ורקע בסיסי בביוריאקטורים.

 

קהל היעד

טכנאים, מהנדסים, מדענים, מנהלי פיתוח, מנהלי ייצור ואבטחת איכות העוסקים בפיתוח תהליכי ייצור בביוריאקטורים ובפרמנטציה של חיידקים, שמרים, תאי צמח ותאים אנימליים.
 

התועלת שתופק

הכרה מעמיקה והבנה של הדרישות הרגולטוריות לפיתוח תהליכי יצור מבוקרים ומוסדרים ויישום של QbD (Quality by Design), מחייבות הכרה והבנה של דרישות והערכות נאותה ליישומן.
במהלך יום העיון נדון בשיטות של פיתוח וגימלון של תהליכים במטרה לספק מענה מובנה לדרישות של רשויות הבריאות בארץ וברחבי העולם בנושא הגימלון

 

תכני הקורס

  • פרמטרים חשובים בפרמנטציה, מטבוליזם וניתוח תהליכי ייצור בביוריאקטורים (חישוב מתקדם של פעילות ספציפית ונפחית, צריכת מטבוליטים, חישוב מתקדם של  PDT, PDL, μ, α).
  • דינמיקה של נוזלים וגזים - ערבול וכוחות גזירה, חישוב זרימה למינרית וטורבולנטית, חישוב Tip speed, Mixing time, P/V. מעבר חמצן במדיום, קביעת קבוע מעבר חמצן (kLa), קביעת צריכת חמצן (OUR).
  • בקרת PID.
  • גימלון תהליכים – הפרמטרים החשובים בגימלון תהליכים. האתגרים שמעמיד גימלון התהליך.
  • בעיות שכיחות בפיתוח וגימלון תהליכי ייצור – דיון בקבוצה.

 

אודות המרצה

ד"ר יהושע (שוקי) אלוני

לד"ר יהושע אלוני ניסיון רב שנים (מעל 30 שנה) בתעשייה הביוטכנולוגית ובתעשיית הביופארמה, בייצור, פיתוח וגימלון תהליכים ביוטכנולוגיים. לאחר סיום הדוקטורט בביוכימיה באוניברסיטה העברית, הוא השלים פוסט-דוקטורט בארה"ב בפרמנטציה של חיידקים. עם חזרתו ארצה עבד בויטמד תעשיות פרמצבטיות כמיקרובולוג מפעלי ולאחר מכן באינטרפארם (Serono, Merck) כמנהל המחלקה לפיתוח תהליכים, בפיתוח וייצור תרופות חדשניות בחיידקים ובתאים אנימליים.